Gábor
Ma egy kicsit elméláztam azon, hogy a kis pöcs, tavaly menyi embert kilakoltatott. Sokat? Rengeteget.
(nem politika, hisz nem a rendszerről vagy pártról van szó, hanem egy embernek látszó tárgyról, egy olyan lényről, aki szemrebbenés nélkül nyomorba taszít embereket!)
Most itt a tél, és a hajléktalanok, sorban fagynak meg az utcán, mert a szociális háló kiszakadt. Nem is kiszakadt, hanem azt is lenyúlták.
Szóval itt a tél, az emberek a hidegben vajon hogyan képesek átvészelni ezt az időszakot. Még nincs vége, akár még 2 hónapig is tarthat, és az emberek, akik kénytelenek az utcán élni, belegondolni is rossz.
Aztán ott van az O1G, aki ezt tette, teszi velük, aki esténként bemegy a palotájába, és teljes nyugalommal alussza az igazak álmát.

Rendben van ez így?
(még mindig nem politika)
Hogyan képes ezt egy ember megtenni? Ennek a tetűnek biztos hogy tiszta a lelkiismerete, hisz még sosem használta.
Politika nélkül Ti mint gondoltok egy ilyen élőlényről, aki képest ezt megtenni másokkal?
Politika mentes válaszokat kérek :
Köszi.

Like (2)
Loading...
2
Obràcz-Nagy Ágnes
Lehet politikamentes? Szerintem legfeljebb pàrtpolitikàt nélkülöző. Nem kell ettől a fogalomtól annyira félni, ugyanis ezzel rekesztik ki az embereket a döntéshozatalból. Azt hiszem, ez a nulladik lépés a fentebb vázolt (és még számtalan) problémára. Az, hogy felismerje a társadalom a saját kompetenciáit , hogy lehet és kell is politikáról beszélni, és, hogy ez nem csak bizonyos körök privilégiuma. Beszélni, gondolkodni, cselekedni, építeni... Utána bármilyen probléma megoldható. Ez is, amit írtál, és ami szörnyű, mert embertelen.
Last update on February 14, 8:31 pm by Obràcz-Nagy Ágnes.
Like (1)
Loading...
1
Angéla Kiss
Szerintem lepaktált a bankokkal, és a behajtókkal is. Csak a pénz és a hatalom számít, az emberek, az emberi sorsok, az emberek élete nem számít, ha milliárdokról van szó.
Ha ne így lenne, akkor az ingatlanokért nem csak töredék árakat számolnának, hanem a teljes piaci értéket.

Továbbá az is a bankok etikátlanságát iqazolja, hogy ha már elvesznek valamit, ami jogilag legalábbis kétséges, akkor megtehetnék azt is, hogy a lakó bennmaradhat a lakásban, és mintegy albérlet jellegű összeggel fizetnének tovább a lakhatásért.

De mivel a banknak csak a pénz számít, így ez soha szóba sem került. Másrészről ha a banknak van egy ügyfele, akin már az évek során, a bank milliónyi nyereséget realizált, akkor ez a bank, ezzel az ügyféllel, hogy a retekben képes ilyen ocsmány módon elbánni.

És ez tényleg nem politika, ez egy ocsmány, gusztustalan, és minden szempontból elítélendő aljas dolog, ami mögött tényleg csak egy "embernek látszó tárgy áll"*. (* ez tetszik, találó)
Last update on February 13, 8:25 pm by Angéla Kiss.
Like (2)
Loading...
2
Katalin Busai Konczné
A politikának annyiból van köze a hajléktalansághoz, hogy nem tartják sakkban a bankokat, így azok bármikor bármit bárkivel megtehetnek
Like (1)
Loading...
1
Gábor
Én pont fordítva gondolom, a bankok tartanak sakkban olyanokat, akik képesek lehetnének ezen a helyzetetn változtatni.
A politikának annyiból van köze a hajléktalansághoz, hogy nem tartják sakkban a bankokat, így azok bármikor bármit bárkivel megtehetnek
Like (2)
Loading...
2
Julianna Juhász
Igazad van Angéla,de egyet cáfolnék. A szomszédunk a"saját"lakásában úgy lakik,mint albérlő. A bank nem árverezte el a házat,hanem x összeg fizetese ellenébe ott lakhat. Ha 1 van,akkor biztos több is van ilyen,akik benne lakhatnak.
Last update on February 15, 8:18 pm by Julianna Juhász.
Like (1)
Loading...
1
Gábor
Ez jó ilyenről még nem hallottam, lehet hogy ez is egy elszigetelt eset, ami nem fért át valamelyik kiskapun?
Like (1)
Loading...
1